Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkend 16.-18.12.2011 Josefov

7. 9. 2012

 

Výcvikový víkend 16-18.12.2011 v Josefově
Výcvikový víkend 16-18.12.2011 v Josefově zaměřený na obrany s figurantkou 1. třídy Kateřinou Goldovou.
 Výcvikový víkend 16-18.12.2011 v Josefově
zaměřený na obrany s figurantkou 1. třídy Kateřinou Goldovou.
V sobotu jsem se opět zúčastnila jednoho z mnoha výcvikových víkendů v Josefově. Musím říct, že předvánoční termín se mi sice moc nezamlouval, ale nechtěla jsem si nechat ujít kousání na figurantku 1.třídy Kateřinu Goldovou a dobře jsem udělala, opravdu je to třída.

S Oxfordem jsme dojeli v sobotu brzo ráno a skoro to vypadalo, že se žádná akce nekoná, ale během hodiny začali přijíždět další dogaři i nedogaři a nakonec bylo kolem 15 psů, lidí samozřejmě ještě víc. A mohlo se jít kousat.
Myslím, že nás paní figurantka opravdu překvapila. Nasazení, s jakým se věnovala každému psovi, se opravdu jen tak nevidí. Snažila se zaujmout každého psa a myslím, že se jí to dařilo více než dobře. Velice dobře vystihla, co každému psu sedí a podle toho s ním i pracovala. Podařilo se jí alespoň trochu rozkousat a zaujmout i ty největší zarputilce. Byla to opravdu dobrá zkušenost vidět pracovat se psy ženskou a poslechnout si její rady a zkušenosti, které nám velice ráda předala. (Jožko opravdu dobrá volba figuranta) Prokousali jsme se úspěšně celou sobotou a myslím, že jsme si to všichni opravdu užili včetně našich psů. A někteří, bohužel jsem k nim patřila i já, jsme museli domů. Jako vždy se mi vůbec nechtělo, protože se sešla dobrá parta lidí a bylo jako vždy veselo. Sobotou ale výcvikový víkend nekončil, v neděli se pokračovalo ve stopách a ve výcviku poslušnosti, takže i neděle byla dobře využitým dnem pro zůstávající pejskaře.
Na závěr bych poděkovala obětavé Anežce Kudrnové za její servis co se týče našich žaludků a nemůžu zapomenout na skvělé masíčko od Edity. Velké dík patří také samozřejmě Jožkovi Kudrnovi za jeho profesionální přístup, ochotu vždy poradit  a obětování svého volného času pro nás dogaře i nedogaře. Jsem ráda za tyto akce, na kterých je vidět, že i doga může být pracovním psem.

Jana Štorková a Oxford Cevelob
 
 

Náhledy fotografií ze složky Josefov 17.-18.12.2011